Wysowa-Zdrój – po co tutaj przyjeżdżać?

Może się wydawać, że Beskid Niski nie jest tak imponujący, jak na przykład Tatry. Rzeczywiście będziemy mieli takie wrażenie, dopóki nie zobaczymy tego regionu. Zatem powinniśmy jak najszybciej zarezerwować noclegi we wsi Wysowa, by się przekonać na własne oczy, iż tutaj nie brakuje ciekawych zakątków do zobaczenia. Szczególnie, że tutejsza baza noclegowa funkcjonuje przez cały rok, bez względu na pogodę.

Może Wysowa-Zdrój nie wyróżnia się zbyt dużą powierzchnią, ale jednak mamy na uwadze to, iż jest to wieś uzdrowiskowa. Dlatego do niej przybywają przede wszystkim kuracjusze, którzy korzystają miedzy innymi z Pijalni Wód Mineralnych. Oczywiście dużą atrakcją są tutejsze szlaki turystyczne, które przeplatają Beskid Niski. W związku z tym nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jest to region coraz częściej odwiedzany przez turystów z całej Polski.

Nie brakuje tutaj także ciekawych miejsc do wypoczynku. Jednym z nich jest chociażby zadbany Park Zdrojowy, w którym można w każdej chwili przysiąść na ławeczce lub jeśli najdzie nas taka ochota, pospacerować po alejkach. Kolejnym takim miejscem jest Dolina Łopacińskiego. Wystarczy przespacerować się około 2 kilometry od centrum Wysowej-Zdroju, by dotrzeć na miejsce. Bardzo popularnym szlakiem spacerowym jest trasa wiodąca na Jawor. Właśnie na niej znajduje się cerkiew łemkowska Opieki Matki Bożej. Dla osób wyznania prawosławnego jest to miejsce kultu religijnego, natomiast dla turystów innych wyznań – ciekawy zabytek do zwiedzania.

Skoro mamy do czynienia z miejscowością uzdrowiskową, to na pewno będziemy chcieli skorzystać z uroków, jakie daje tutejsza Pijalnia Wód Mineralnych. Znajduje się ona w Parku Zdrojowym, bardzo blisko małego potoku. Co ciekawe był to obiekt zabytkowy, który musiał być na początku XXI wieku restaurowany. Przyczyną kapitalnego remontu był pożar, który niemalże doszczętnie zniszczył pijalnię w połowie XX wieku. W Pijalni Wód Mineralnych mamy okazję napić się wód z takich źródeł jak Józef I, Józef II, Anna, Henryk oraz Franciszek.

Zatem chyba już nie powinniśmy mieć jakichkolwiek wątpliwości, czy rzeczywiście opłaca się przyjeżdżać do Wysowej-Zdroju. Ponieważ jak dobrze widzimy, nie brakuje tutaj atrakcji. A sama miejscowość, jak również region doskonale sprzyjają odwiedzinom o każdej porze roku. W końcu zimną góry są wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>