Uczęszczane miejsca turystyczne Dębek

Dębki są niedużą miejscowością, która idealnie nadaje się do wypoczynku osób, które uwielbiają obecność Morza Bałtyckiego. Nadal jesteśmy zaciekawieni tym, czy w ogóle istnieje jakakolwiek możliwość zobaczenia tutaj ciekawych urozmaiceń turystycznych. Okazuje się, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. W takim razie trzeba jak najszybciej rezerwować słoneczne kwatery, ponieważ tutejsza baza noclegowa jest dość mocno oblegana w czasie sezonu wakacyjnego.

Jedną z najpopularniejszych zalet, jest znajdujący się tutaj słupek graniczny, który od 1919 roku pozwalał Polakom korzystać z dojścia do Bałtyku. Jednak jego żywotność, ograniczyła się do 1939 roku, czyli do momentu wybuchu II wojny światowej. W chwili obecnej turyści mają możliwość oglądania jego rekonstrukcję. Jeśli ktoś jest ciekawy, w jaki sposób prezentowały się Dębki przed kilkoma wiekami, to ma do tego jak największą możliwość, ponieważ znajduje się tutaj Dom Rybacki, pochodzący z końca XVIII wieku. Jednocześnie można powiedzieć, że na początku XX wieku był kilka razy przebudowywany. Jednak i tak uchodzi, za najstarszy budynek znajdujący się w całym kurorcie.

Na pewno osoby, uwielbiające aktywnie wypoczywać, będą jak najbardziej zadowolone z tego, że właśnie w Dębkach znajduje się Park Linowy, w którym można zaznać prawdziwej adrenaliny. W lesie na powierzchni obejmującej ponad 1,5 hektara znajduje się naprawdę bardzo wiele ciekawych rozrywek, z których mogą korzystać zarówno dzieci, jak i również dorośli. Jeśli natomiast jesteśmy nastawieni, na to, żeby nie ograniczać się wyłącznie do zwiedzania, to również możemy skorzystać na wielu różnych uciechach turystycznych. Przede wszystkim warto odwiedzić taką miejscowość, jaką jest Gniewino. Ponieważ, to właśnie tutaj znajduje się Kompleks Turystyczno-Rekreacyjny Kaszubskie Oko. Rzeczywiście, jeśli przyjrzymy się mu z bliska, to swoim kształtem przypomina ludzkie oko. Jest tutaj nie tylko kwieciście i zielono, ale można znaleźć mnóstwo atrakcji dla dzieci. Natomiast niedaleko tej miejscowości znajduje się wieś Nadole, w której można oglądać Zagrodę Gburską. Skansen pozwala na dokładne obejrzenie różnych eksponatów prezentujących życie dawnych mieszkańców tych terenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>