Sanktuarium w Gorcach

Kościół Matki Boskiej leżący na terenie Gorców należy do najpiękniejszych zabytków sakralnych w całej okolicy. Na zwiedzanie można zdecydować się samodzielnie lub w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Oczywiście zwiedzanie z przewodnikiem trzeba sobie odpowiednio wcześnie zarezerwować. Sanktuarium to jest bardzo często odwiedzane przez osoby religijne i głęboko wierzące, dlatego Gorce są chętnie wybierane na wakacje lub ferie zimowe. Można tutaj oddać się także wędrówkom po licznych szlakach górskich. Aby wszystko dokładnie zwiedzić, należy przyjechać tutaj na kilka dni. Na szczęście miejscowa baza noclegowa [więcej na stronie Meteora] jest rozbudowana i bez problemu znajdziemy tu odpowiednią kwaterę.

Sanktuarium Matki Boskiej w Gorcach ma już co prawda swoje lata, ale nadal zachowane jest w bardzo dobrym stanie, dlatego prezentuje się bardzo stylowo oraz estetycznie. Na fasadzie świątyni umiejscowiona jest rzeźba, która przedstawia Ukrzyżowanie. Jednym z najcenniejszych elementów znajdujących się na terenie sanktuarium jest oczywiście starodawny ołtarz. Znajduje się tam dodatkowo figura Matki Boskiej, która pochodzi z XIV wieku, ale zdołała przetrwać po nasze czasy oraz zabytkowa pieta.

W sanktuarium każdego roku gromadzą się tłumy pielgrzymów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Było to miejsce szczególne również dla Karola Wojtyły [więcej na stronie Wikipedii], który często przyjeżdżał się tam pomodlić. Z tego też względu, osoby pobożne chętnie wybierają na wakacje w Gorce, aby być bliżej Jezusa Chrystusa, papieża Polaka oraz Matki Boskiej. Dla każdego chrześcijanina jest to ogromne przeżycie, dlatego takim wizytom często towarzyszą chwile wzruszenia, czemu trudno jest się dziwić.

Sanktuarium w Gorcach jest jednym z najciekawszych zabytków. Do kościoła bardzo łatwo jest trafić, a wie o nim każdy mieszkaniec okolicznych miejscowości. Cały czas żywy jest tutaj kult Matki Boskiej, do której na miejscu można się pomodlić i złożyć swoje prośby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>