Rusinowo – tutaj odpoczniesz w ciszy i samotności

Jeszcze do niedawna wielu turystów narzekało przede wszystkim na nieprzewidywalną pogodę panującą nad polskim morzem. Musimy jednak przyznać, że lata są coraz cieplejsze. To dobry powód, aby odwiedzić Rusinowo. Ta nadmorska wieś może pochwalić się wysokimi temperaturami już od początku czerwca. Wszystko za sprawą jej położenia – równolegle do wybrzeża. Miejscowość od plaży oddziela pasmo wydm przebiegających grzbietem morenowym. Zapewnia to doskonałą ochronę przed silnymi morskimi wiatrami. Jeśli zaś chodzi o samą plażę to nie pozostawia ona zbyt wiele do życzenia. Zresztą długi pas plaż, ciągnący się pomiędzy Jarosławcem a Karwią, uznawany jest za jeden z najczystszych w okolicy. Rusinowo może ponadto pochwalić się dobrym zagospodarowaniem pod względem turystycznym. Nawet jak na maleńką wieś praktycznie niczego tutaj nie brakuje.

Pewnym mankamentem jest niestety oddalenie głównych obiektów noclegowych od plaży. W dużej mierze baza noclegowa rozlokowana jest od niej około 500-1000 metrów od. To samo dotyczy oferty gastronomicznej. Ma to jednak swoje dobre strony. Turystów jest tu zdecydowanie mniej niż w sąsiednim Jarosławcu. Dzięki temu nawet w szczycie sezonu na plaży można pobyć samemu. Warto znaleźć się tu zwłaszcza o wschodzie słońca, wtedy panorama morska rozpościerająca się z Rusinowa prezentuje się najpiękniej. Co najważniejsze, do Rusinowa nie dotarł jeszcze na większą skalę zwyczaj stawiania tak zwanych parawanów. Pierwotnie miały one chronić od wiatru, obecnie służą raczej do odgradzania się od reszty plażowiczów.

Na przestrzeni ostatnich 30 lat można zauważyć pozytywne zmiany w samym wyglądzie tej niewielkiej wsi. Przybyło wiele nowoczesnych obiektów letniskowych. Turyści mogą liczyć na komfortowe, i co najważniejsze, tanie noclegi w domkach letniskowych oraz gospodarstwach agroturystycznych. W Rusinowie ceny utrzymują się na przyzwoitym poziomie i daleko im do drożyzny panującej w innych popularniejszych kurortach.

W Rusinowie z całą pewnością warto czas spędzać aktywnie. Polecamy rowerowe przejażdżki wzdłuż ul. Bałtyckiej ciągnącej się pośród lasu sosnowo-bukowego porastającego teren oddzielający Rusinowo od wybrzeża. Droga biegnie równolegle do brzegu morskiego. Wspaniały mikroklimat tworzony przez sosnowe lasy i powietrze nasycone jodem jest wskazany zwłaszcza dla osób borykających się z chorobami układu oddechowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>