Co warto zobaczyć w Przemyślu?

Przemyśl to pięknie położone nad brzegiem Sanu miasto. Znajduje się tutaj wiele miejsc, w których powinien wybrać się każdy turysta. Od czego zacząć? Gdzie udać się na początku? Jakie miejsca musimy zobaczyć, gdy przyjedziemy do tego miasta choćby przejazdem?

Na pewno uwadze każdego turysty nie powinien umknąć miejscowy Rynek. Chociaż w wielu miastach Polski znajdują się podobne obiekty, to jednak przemyski Rynek jest jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany tutaj Pomnik Niedźwiedzia to jedna z większych atrakcji turystycznych. Warto zajrzeć w to miejsce, aby dowiedzieć się więcej o ciekawej historii związanej z rynkiem. Kolejne obiekty, które powinniśmy zobaczyć, gdy przebywamy w Przemyślu, to budowle dające wyraz niezwykłemu współżyciu kultur, jakie możemy zaobserwować właśnie w tym mieście. Zlokalizowana jest tutaj zarówno archikatedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Jana Chrzciciela, ale także wiele innych sakralnych budowli, do których uczęszczają katolicy. W Przemyślu znajdują się także dwie synagogi, mające już dzisiaj raczej znaczenie historyczne niż pełniące swoje funkcje, a także Sobór świętego Jana Chrzciciela, do którego uczęszczają greckokatoliccy wyznawcy.

Warto przyjrzeć się z bliska temu niezwykłemu obcowaniu w jednym mieście tak wielu religii. W Przemyślu warto także zwrócić uwagę na odrestaurowany niedawno i wyglądający naprawdę wspaniale Kopiec Tatarski. W to miejsce bardzo chętnie przychodzą nie tylko turyści, ale także i mieszkańcy. Znajduje się tutaj amfiteatr, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Możemy także korzystać ze zlokalizowanych w tych okolicach ścieżek dla pieszych czy ścieżek rowerowych. Z kolei zimą znajduje się tutaj kolejka krzesełkowa i stok narciarski, które zachęcają do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Wobec tego Przemyśl to naprawdę wspaniałe miejsce do pobytu podczas wakacji czy ferii zimowych. Na pewno jest on godny polecenia nie tylko na długi pobyt, ale nawet na kilkudniową wycieczkę z całą rodziną. Doskonale przygotowana i czekająca na każdego gościa baza noclegowa [tu informacje: ] i świetne jedzenie powoduje, że w to miejsce naprawdę chce się wracać. Oczywiście warto zarezerwować noclegi w Przemyślu wcześniej, aby zająć najlepsze miejsca w hotelach czy pensjonatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>