Atrakcje turystyczne nadmorskich Dąbek

Większość amatorów wypoczynku nad morzem z pewnością słyszała o niedużej miejscowości uzdrowiskowej położonej nieopodal Darłowa. Dąbki, o których mowa, są miejscem atrakcyjnym nie tylko dla kuracjuszy, ale także dla osób doceniających uroki aktywnego wypoczynku, gdyż miejscowość jest położona nie tylko nad Bałtykiem, lecz także nad jeziorem Bukowo. Osoby spędzające urlop w tej niedużej wiosce z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę.

Wodne atrakcje

Podczas urlopu spędzanego w Dąbkach warto wybrać się na plażę, która przez wielu jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Wpływa na to kilka czynników: przede wszystkim fakt, że plaża jest oddzielona od miejscowości pasmem lasu sosnowego, nie bez znaczenia jest również to, że jest pokryta drobnym, wyjątkowo jasnym piaskiem – to idealne miejsce na odbywanie spacerów. Pobyt w Dąbkach uznają za udany nie tylko amatorzy pieszych wędrówek, lecz także osoby lubiące sporty wodne. Sporo możliwości daje jezioro Bukowo, nad którym została utworzona szkoła windsurfingu, w której można zacząć przygodę z tym zyskującym coraz większą popularność sportem. Nad akwenem można znaleźć także wypożyczalnię sprzętu wodnego i popływać rowerkami wodnymi oraz łodziami wiosłowymi.

Gdzie się zatrzymać?

Na czas urlopu można się zatrzymać w różnych miejscach, na turystów czekają bowiem pensjonaty, domki letniskowe, a także prywatne kwatery – widać zatem, że baza noclegowa uzdrowiska jest naprawdę duża. Taniutkie noclegi Dąbki proponują już od około 20 zł za jedną dobę.

Wycieczki piesze i rowerowe

Dąbki są miejscowością, przez którą przebiega kilka szlaków turystycznych zarówno pieszych jak również rowerowych (najdłuższy z nich ma długość ponad 100 km). Osoby chcące odbyć wycieczkę rowerową powinny skorzystać nie tylko z wytyczonych tras, lecz wybrać się również do oddalonego o zaledwie 13 km Darłówka. Czeka tam wiele różnych atrakcji turystycznych, jak na przykład tramwaj wodny. Inną atrakcję stanowi miejscowy Park Wodny, do którego warto się wybrać, czekają tam bowiem nie tylko tory do pływania rekreacyjnego, ale także liczne kręte zjeżdżalnie wodne. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Park Linowy, który stanowi dużą atrakcję dla dużych i małych turystów, gdyż na miejscu są przygotowane trasy dla osób w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>